ÇİN İN SOSYAL KREDİ SİTEMİ

a
ÇİN' SOSYAL KREDİ SİTEMİ
ÇİN’ SOSYAL KREDİ SİTEMİ


ÇİN  SOSYAL KREDİ SİTEMİ Yapılan bir araştırmaya göre Çin, şirketler ve insanlar üzerindeki kontrolü izlemek ve sağlamlaştırmak için kapsamlı bir veri toplama planıyla sosyal kredi sistemi için çok çalışıyor.

Pekin merkezli bir danışmanlık firmasına göre Kurumsal Sosyal Kredi Sistemi bilgileri derledikten ve davranışlarını analiz ettikten sonra şirketleri ve insanları analiz ederek onları ya cezalandırır ya da ödüllendirir.

Yayınlanan rapora göre, büyük veri teknolojisinin kolaylaştırdığı ülke çapındaki çabanın Pekin’in Çin ve diğer ülkelerde etkili politika ve baskınlık oluşturma becerisini arttıracağını belirtildi.

Yapılan bir araştırma, Çin’in şirketler üzerindeki yönetimi gözlemlemek ve sağlamlaştırmak için kapsamlı bir veri toplama edasıyla sosyal sistemini güçlendirdiğini söyledi. Bu dosya resmi, Ekim ayında Pekin’deki bir mağazanın dışında Hikvizyon güvenlik kamerasının yakınında asılı bir Çin bayrağını gösteriyor.

Çin’in şirketler üzerindeki yönetimi

Sosyal Kredi Sistemi, verileri derlerken ve davranışlarını analiz ederken, kara listeye girebilir ya da sosyal puanınızın düşmesine neden olabilirsiniz. Ağustos ayında Şanghay’daki Ön lisans işyerinde çalışan Kare ölçü işçileri tasvir edildi. Çin sosyal kredi sitemi ni yaparken bunu sonuna kadar götürüp işi bitirmek istiyor.

Bu Çin Halk Bankası için, ülkenin Devlet Konseyi tarafından onaylanan ve ulusal kalkınma ve Reform Komisyonu tarafından yönetilen ulusal düzeyde bir girişimdir.

Sistem, Çinli seçmenlerin günlük davranışlarını desteklediklerini ve bu durum banka kredilerinden sosyal medya faaliyetlerine kadar değişebilir.

Sosyal sistem, şu anda milyonlarca yapay zeka kamerasına sahip olan Çin’in sürekli genişleyen polis soruşturma ağı tarafından hızlandırılıyor.

Çin’in sosyal sistemi

Çin’de piyasaya sürüldüğünden beri, ÇİN’İN SOSYAL KREDİ SİTEMİ Çin’in sosyal sistemi, Çin’in sürekli büyüyen ulusal polis soruşturma ağı tarafından desteklenen cesur bir ulusal Ön lisans projesine dönüştü ve her hareketinde sayısız sokak kamerası seçmeni gözlemledi.

Şirketleri sıralayan temanın bir parçası olan CSCS, ABD Çin ekonomik ve sansür Komisyonu için Trivium China tarafından yapılan araştırmaya göre, büyük bilgileri toplamak ve yorumlamak için zaman periyodu gözlem ve süreç sistemlerini kullanıyor.

Ülke çapında bilgi çeşitliliği ile sistem, ülke genelinde her ilde en az devlet kurumundan ve şubelerinden şirketler hakkında veri toplayacak.

Denetler ve piyasaya erişimlerini azaltmak ve kamu kınama ÇİN’İN SOSYAL KREDİ SİTEMİ ve kara , raporda aynı ile onlara tabi tutarak davranış s ve zavallı kayıtları olanlar cezalandırmak bir firma analizleri.

Sistematik olarak uyumlu olan firmalar, ekonomik teşvikler ve kamu övgüsü ile ödüllendirilen redlists altında listelenecektir.

Yerli ve yabancı şirketler üzerindeki yönetimini

Çalışma, Çin hükümetinin yerli ve yabancı şirketler üzerindeki yönetimini sağlamlaştırmaya çalıştığı için, bilgi toplama temasının boyutlarının ölçülemez olamayacağı konusunda uyardı.

Çin’in, csc’lerin yarı yarıya olabileceği başkanlık bilgilerinin hızlı, büyük ölçekli bir şekilde birleştirilmesine yönelik itmesi, Çin devletinin resmi gücünü, kehanet yeteneğini ve düzenleyici yanıt verebilirliğini artırma potansiyeline sahip olduğunu ve bu da Çin’de ve alternatif ülkelerde Parti meşruiyetini ve yönetimini art arda artırabileceğini söyledi.

Büyük bilgi teknolojisi ile hızlandırılan ülke çapında çaba, Pekin merkezli bir firma olan Trivium China’nın raporuna uygun olarak Pekin’in Çin ve alternatif ülkelerde etkili politikalar oluşturma yeteneğini artıracaktır. çalışanların Kare ölçüsü Mart ayında Pekin’deki Jdm ofislerinde görüldü

Ancak uzmanlar, Pekin ve Washington arasındaki ÇİN’İN SOSYAL KREDİ SİTEMİ gerginliklerin artmaya devam etmesi nedeniyle şirketin sosyal sisteminin yabancı işletmelere karşı kullanılabileceği konularını dile getirdiler.

Berlin merkezli practice Sinolytics’in Çin uzmanı ve CEO’su Björn Joseph Conrad, Wall Street Journal’a şirketin sosyal sisteminin ticaret çatışması içinde bir araç olarak kullanılabileceğini söyledi.

Conrad, Pekin’in sosyal kredi kara listesi için ağır güvensiz varlıkları tanımlamayacağını ek olarak, güvenilmez varlık listesiyle ilgili ayrı uyarılarını yineledi, bu da 2 listelerinin iyi bağlanabileceği anlamına geliyor.

Ticaret savaş silahı

Sistem, bir ticaret savaş silahı olarak kullanılma korkularına yol açsa da, yeni çalışma böyle bir kanıtı gerçekleştiremediğini iddia etti

Çin’in sürekli büyüyen ulusal polis soruşturma ağı, her hareketinde milyonlarca sokak kamerası gözlem seçmeninin Ön lisans derecesine sahiptir. Pekin’deki şehri ziyaret ettiğinde karantinaya alınan bir gazetecinin evinin önünde bir polis soruşturma kamerası görüldü.

Büyük bilgi teknolojisi ile hızlandırılan ülke çapında çaba, Pekin‘in Çin ve alternatif ülkelerde etkili politikalar oluşturma yeteneğini artıracaktır. Gezgin, telefonunda deneyimsiz bir QR kodu gösterir ve Gregoryen takvimine göre Wenzhou varışta sağlık durumunu gösterir.

Şu anda, CSC politikasında, Çin’de faaliyet gösteren yabancı şirketlerin doğrudan hoşnutsuzluğunu ortadan kaldıran açık bir referans yoktur ve CSC’LERİN yabancı şirketlere uygulanan kemerin altında olduğuna dair bir kanıt yoktur.

Bununla birlikte, CSCS, Çin’de faaliyet gösteren tüm şirketler için ilgili riskleri serbest bırakır ve yabancı şirketler merkezde yakalanabilir.

Pekin ve Washington, Güney Çin Okyanusu‘ndaki doktrin emellerine ticaret ve Çin’in insan hakları sicilinden kaynaklanan sorunlar nedeniyle boynuzları yasakladı.

Dünyanın en büyük 2 ekonomisi arasındaki ilişkiler çökmeye devam ettikçe, Çin aynı zamanda şehir merkezini ve Makao’yu ziyaret eden ABD diplomatik pasaportu sahipleri için vize muafiyeti tedavisini iptal edebilir.

Bu, ABD’nin hafta içi zorunlu parasal yaptırımlar ve Çinli memurlara şehir merkezi için ulusal güvenlik yasasını kabul etmedeki rolleri ve geçen ay Pekin’in şehir merkezindeki muhalif olmayan milletvekillerinin diskalifiye edilmesiyle ilgili seyahat yasağı geldiğinde geldi.

Dışişleri Bakanlığı ses Hua Chunying bugünlerde bir konferansta yaptığı açıklamada, Pekin’in bazı ABD yetkililerine, Kongre üyelerine, sivil toplum kuruluşlarındaki personele ve ilişkilerine karşı kentsel merkezdeki aşağılık davranışlarına karşı karşılıklı yaptırımlar uygulayacağını söyledi.

Benzer İçerikler

Editör: DurSoft

Haber ve Köşe yazılari Güncel konularda yazılmış ekonomik gündem köşe yazılarını yayınladığımız kişisel haber kanalımız dursoft.com.tr web sitemizde yayınladıgımız bütün içerikler web sitemizde ayittir kaynak belirtilmeden kulanılmamalıdır.