Erdoğan yine kendi kendini akladı

a

Erdoğan yine kendi kendini akladıErdoğan yine kendi kendini akladı Ülkedeki her olumlu şeyi kendine yoran, bütün olumsuzlukları da muhalefete, medyaya, halka, dış mihraklara havale eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Irak’ta verdiğimiz şehitlerin hesabını da yine bize sordu!

Öncelikle, filmi biraz geri saralım. 2015 ve 2016 yıllarında PKK 13 Türk askerini kaçırıp rehin alıyor. Bu askerlerimizle ilgili muhalefet milletvekilleri, askerlerin aileleri ve medya zaman zaman konuyu gündeme getiriyorlar. Fakat iktidar tarafından bu konu ısrarla sümenaltı ediliyor ve adeta unutturuluyor. Eminim, ülkenin %90’ı PKK‘nın elinde rehin tutulan askerlerimizin varlığından dahi haberdar değildi. Aradan geçen onca sürede Türkiye, askerlerimizi kurtarma konusunda maalesef başarılı olamıyor. Hatta rehin askerlerden biri olan Sedat Yabalak, bir video konuşmasında “Kimse yanımıza gelmiyor, unutulduk mu nedir?” diye isyan ediyor. Sonra ne oluyorsa oluyor, Türkiye, askerlerimizi kurtarmak için operasyon yapmaya karar veriyor. Maalesef hiçbir rehin askerimiz kurtarılamadığı gibi operasyonda görevli 3 askerimiz de şehit oluyor.

Kuzey Irak’taki başarılı operasyonlar

3’ü operasyonda görevli 13’ü rehin toplamda 16 askerimizin şehit olduğu bir çatışma için, karşı tarafın zaafiyeti ne olursa olsun, “başarılı” denilemez. Sonuçta bu bir rehine kurtarma operasyonuydu ve rehinelerden hiçbiri kurtarılamadı. Durum böyleyken, Erdoğan‘ın, Hulusi Akar’ın, “Kuzey Irak’taki başarılı operasyonlar”dan kastı acaba nedir, çok merak ediyorum. Daha da ötesi, böylesine bir başarısızlığın faturasını kim ödeyecek?

Tayyip Erdoğan’da yanlış olmaz

Bu faturayı iktidar kanadında hiçkimsenin ödemeyeceği malum. Zira Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Rize’de gerçekleştirdiği AKP İl Kongresi’nde gayet keyifli görünüyordu! Erdoğan, önce “pandemi dönemi olmasına rağmen salonun hıncahınç dolu olmasından” ne kadar memnun olduğunu söyledi. (Evet, stadyumlara seyirci alınmazken, kafeler, restorantlar kapalıyken, sanatçılar konser veremiyorken, bunu gerçekten söyleyebildi.) Sonrasında Laz şivesiyle yaptığı bir espri ile önce kendini sonra salonu güldürdü, sonra da bir şehit annesini, gözünün yaşı daha kurumamışken, konuşmaya, bırakın konuşmayı, nefes almaya takati yokken canlı yayında telefonla arayıp siyasi şov yaptı. Acılı anneye, “şehit anası olma şerefi herkese nasip olmaz” diyerek teselli verdi! Son olarak da 13 askerimizin şehit olmasından Kemal Kılıçdaroğlu’nu, onun yanında bulunan dostlarını, toplumun milli çıkarlarını tehdit eden herkesi (muhtemelen AKP-MHP’ye oy vermeyenleri kastediyor), başarısız operasyonun ertesi günü yaklaşık 750 görevlisi gözaltına alınan HDP‘yi ve son olarak da sosyal medya mecralarını sorumlu tuttu! Yine, her zamanki gibi, kendini tereyağından kıl çeker gibi çekti. Özetle yine AKP dışında herkes suçlu, yine AKP hep doğruyu yaptı. Rehineler kurtarılsaydı AKP’nin başarısı olacaktı, kurtarılamadığı için bizim suçumuz olmuş oldu. Çünkü Tayyip Erdoğan’da yanlış olmaz, olmuşsa da yanlışlıkla olmuştur!

Benzer İçerikler

Editör: DurSoft

Haber ve Köşe yazılari Güncel konularda yazılmış ekonomik gündem köşe yazılarını yayınladığımız kişisel haber kanalımız dursoft.com.tr web sitemizde yayınladıgımız bütün içerikler web sitemizde ayittir kaynak belirtilmeden kulanılmamalıdır.