Ülkede özgürce mektup yazabilen bir tek Alaattin Çakıcı kaldı

a

Ülkede özgürce mektup yazabilen bir tek Alaattin Çakıcı kaldıÜlkede özgürce mektup yazabilen bir tek Alaattin Çakıcı kaldı Türkiye yine 90’lara döndü gibi. Yine toplumun bir kesimi ağır bir baskı altında, yine devletin hoşuna gitmeyen işler yapanlar apar topar terörist ilan ediliyor ve yine mafya babaları iş başında… Ülkede özgürce mektup Son olarak gündeme Alaattin Çakıcı‘nın Melih Bulu’ya yazdığı mektup haberi düştü ve bir kez daha gündemle alakalı olarak asıl söz sahibi olması gereken kişilerin değil, yalnızca devletin uygun gördüğü kişilerin konuştuğuna şahit olduk.

Alaattin Çakıcı kimdir?

Alaattin Çakıcı kimdir? Yıllarca derin devlet adına çalışmış, deyim yerindeyse devlet tarafından piyon olarak kullanılmış; arkasına aldığı güçle kendi çapında bir imparatorluk kurmuş ve birçok yasa dışı işe bulaşmış bir mafya babası. Hakkındaki iddiaları ve söylentileri bir kenara bıraksak dahi yalnızca mahkeme kararıyla kesinleşmiş suçlarını sıralamak bile insanı yorar. Ülkede özgürce mektup Neler neler yok ki dosyasında? Gazeteci kurşunlamak, kendi karısını öldürtmek, yeğenini vurdurtmak, spor kulübü basmak… Normal şartlarda hapiste ölene dek gün yüzü görmemesi ve tarihten çoktan silinmiş olması gereken bir mafya lideri, bugün, 2021 yılında. Türkiye Cumhuriyeti’nin en tepedeki iki ismi tarafından açıkça kollanıyor ve tahliye edilmesi sağlanıyor. Yetmezmiş gibi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere önüne gelen herkese tehditler yağdırıyor, açıkça hedef gösteriyor, nefret dili kullanıyor ve buna rağmen muazzam bir dokunulmazlıkla rahatça hareket etmeye devam edebiliyor.

Boğaziçi Üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesi rektör seçimi ile Alaattin Çakıcı’nın ne ilgisi var? Evet, ne uzaktan, ne yakından hiçbir ilgisi yok. Fakat açıkça görülüyor ki iktidar partisi ve onun ortağı. Ülkede özgürce mektup. Devlet Bahçeli tarafından öne sürülerek oluşturulan suni gündeme can suyu olması isteniyor. Çakıcı’nın, sağ seçmen içerisinde ülkücü camiada hatrı sayılır bir seveni var ve bunların da ağırlıklı bir kısmı MHP seçmeni. Dolayısıyla Çakıcı = Bahçeli = Tayyip Erdoğan denkleminde, iktidarın kazanç hanesine artı puanlar ekleniyor; bu nedenle Çakıcı’nın hukuksuzluklarına göz yumulurken, ülkenin tertemiz gençleri. Cumhurbaşkanı’na mektup yazdıkları için tutuklanıyor. terörist ilan ediliyor, Türkiye gittikçe karanlık. kapkaranlık bir geleceğe teslim oluyor.

Son olarak, Melih Bulu ile bitirelim. Bir mafya liderinin tavsiye mektubu yazdığı rektör olmak kendisine ne hissettirdi acaba?

Benzer İçerikler

Editör: DurSoft

Haber ve Köşe yazılari Güncel konularda yazılmış ekonomik gündem köşe yazılarını yayınladığımız kişisel haber kanalımız dursoft.com.tr web sitemizde yayınladıgımız bütün içerikler web sitemizde ayittir kaynak belirtilmeden kulanılmamalıdır.